Znacznik Nazwy Na Instagramie.

Znacznik nazwy na Instagramie! W tym poradniku dowiesz się, jak wykorzystać znacznik nazwy na Instagramie, by po pierwsze zyskać obserwujących oraz poznasz kilka rozwiązań wykorzystania znacznika w marketingu…

Znacznik nazwy na Instagramie jest bardzo podobny do snapkodów Snapchata i fejskodów Facebooka. Znaczniki zostały zaprojektowane w celu szybkiego skanowania co ułatwia ekspresowe przejście do Twojego profilu.

Jeśli próbujesz zwiększyć liczbę obserwujących na instagram.com podając swoją nazwę użytkownika prawdopodobnie znasz sytuację, w której najczęściej wszyscy zapominają ją w natłoku informacji. Największym wyzwaniem jest skłonienie użytkowników Instagrama do wpisania Twojego imienia i nazwiska lub nazwy w pasku wyszukiwania. Jeśli w nazwie użytkownika znajdują się podkreślenia, kropki, skróty tym większe staje się to wyzwanie.

Znacznik jest prostym rozwiązaniem tej sytuacji, ponieważ pozwala użytkownikom szybko zeskanować kod bez konieczności wpisywania jakichkolwiek informacji, dzięki czemu od razu mają oni możliwość wyświetlenia Twojego profilu i kliknięcia przycisku – obserwuj.

Ponadto posiadanie znacznika i jego wyświetlanie może być subtelnym wyzwaniem, by zachęcić kogoś do obserwowania Twojego profilu, bez konieczności specjalnego poproszenia o to. Zmniejsza to presję w ramach interakcji z Twoimi klientami lub odbiorcami…

Pobierz Znacznik Nazwy Na Instagramie

W tym celu przejdź do swojego profilu na Instagramie, dotknij trzywierszowego przycisku w prawym górnym rogu i wybierz kartę – znacznik. Następnie kliknij ponownie w prawym górnym rogu ekranu i prześlij znacznik: smsem, emailem, messengerem…

Skanowanie Znacznika Nazwy Na Instagramie

znacznik nazwy instagram
By zeskanować znacznik nazwy – klikasz w lupę na dolnym pasku ekranu, następnie w prawym górnym rogu i możesz skanować!

Po zeskanowaniu znacznika zobaczysz ekran, który pozwala przejść do profilu skanowanego konta.

Opcja numer dwa! Jeśli otworzysz swoją kamerę na instastory i przejdziesz do zdjęć w galerii, gdzie wybierzesz wcześniej zrobione zdjęcie znacznika również przejdziesz do skanowanego profilu.

Dokładnie to samo możesz zrobić z poziomu skanera – czyli wybrać foto z rolki aparatu, które jest znacznikiem.

 

 

Dostosuj Swój Znacznik Nazwy Na Instagramie

Kiedy tworzysz swój znacznik możesz wybrać etykietę tła: kolor, emotikony lub selfie – wszystkie etykiety możesz edytować zgodnie z własnymi preferencjami. Aby nawigować między trzema opcjami, wybierz typ opcji tła, który chcesz dostosować – u góry ekranu. Następnie dotknij tła ekranu, by zmienić kolor, otworzyć klawiaturę emoji (by wybrać emotikony) lub zmienić efekt selfie.

Zmiany będą zapisywane automatycznie i możesz zmieniać je w dowolnym czasie. Jeśli wybierasz tło określonego koloru, to warto zwrócić uwagę, by pasowało ono do tonacji kolorystycznej Twojej marki…

Udostępnij Znacznik Nazwy Na Instagramie W Sklepie

Wyświetlaj swój znacznik w widocznym miejscu w sklepie, ponieważ pracownik może zaproponować zeskanowanie kodu. Masz wtedy duże prawdopodobieństwo, że ze względu na budowanie relacji, która ma miejsce w danej chwili, osoba taka dokona skanowania. Zauważ, że możesz robić to offline i online…

Udostępnij Znacznik Nazwy Na Instagramie Podczas Wydarzeń

Możesz wyświetlać swój znacznik podczas wystaw i targów oraz w wydarzeniach na Facebooku. Co ważne nie jest to wizytówka fizyczna, która może zawieruszyć się w torebkowym bałaganie. Ale… Możesz również rozdawać ulotki bądź wizytówki z nadrukowanym znacznikiem nazwy.

Jeśli uczestniczysz w konferencjach biznesowych lub wydarzeniach branżowych możesz obraz znacznika udostępniać bezpośrednio z telefonu – odpalasz plik i masz gotowca do skanowania. Możesz również opublikować swój znacznik nazwy z hashtagiem wydarzenia na Instagramie, Facebooku i Twitterze.

Udostępnij Znacznik Nazwy Na Instagramie W Internecie

Promuj swój znacznik nazwy na blogu jako widżet, np. na bocznym pasku oraz w innych swoich mediach społecznościowych wraz z markowym hashtagiem. Jeśli tworzysz materiały promocyjne lub poradniki w formacie pdf również znajdź nieco miejsca na wklejenie tam znacznika.

Jeśli masz listę mailingową lub messengerową zawsze załączaj znacznik podczas wysyłki wiadomości. Możesz również pokusić się o wyskakujące okienko na blogu z grafiką znacznika nazwy, a jeśli udostępniasz prezentacje na portalach typu slideshare.net umieść znacznik na jednym ze slajdów.

Jak Zachęcić Do Skanowania Znacznika Nazwy Na Instagramie

Po pierwsze edukuj użytkowników o tym jak skanować znacznik i dlaczego warto obserwować Twoje konto na Instagramie. My jako marketerzy korzystamy z takich nowinek, ale zwykli użytkownicy często mogą nie mieć takiej wiedzy.

Pomyśl o zachęcie jaką zapewnisz prosząc o obserwowanie Twojego konta na Instagramie. Dlaczego nowa osoba powinna podążać za Tobą online? Świetnie wpisuje się to w lejek sprzedaży, gdzie np. udostępniasz na początku darmowe materiały oraz na stronie podziękowania – po zapisie na listę subskrybentów.

Ponadto możesz zrobić rozdanie. Każdy, kto udostępni Twój znacznik z Twoim markowym hashtagiem na Instagramie lub Facebooku otrzyma link do pobrania bezpłatnego ebooka.

Mam do Ciebie prośbę! Zeskanuj teraz mój znacznik i dołącz do społeczności TEGONIEUCZAWSZKOLE.pl…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz