Notatki Na Facebooku Zamiast Bloga.

notatki na facebooku zamiast bloga
Notatki na Facebooku zamiast bloga – czy warto? Notatki na Facebooku można wykorzystać do promocji własnego biznesu i docierania do nowych klientów, ponieważ przypominają one rozbudowany post na Facebooku…


Polub naszą stronę na Facebooku!


Ta opcja oferowana przez Facebooka, to jakby połączenie wpisu na blogu z postem. Po utworzeniu notatki wyświetla się ona na naszym fanpage w formie mikrobloga z miniaturą, który można udostępniać, skomentować i polubić – podobnie jak zwykły post.

DLACZEGO WARTO PROWADZIĆ BLOGA

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów zastanówmy się dlaczego warto prowadzić bloga? Blog jest internetową wizytówką – miejscem, gdzie internauta może prowadzić dyskusję, czyli autorskie forum. Rzecz kręci się wokół wpisów o określonej tematyce m. in. opowiadającej o osobistych doświadczeniach blogera.

Jeżeli odnajdziesz czytelników – zdobywasz potencjalnych kupujących oraz osoby z którymi możesz nawiązać relacje biznesowe. Zaletą bloga jest wolność słowa (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), a w kontekście reklamowym ma to kolosalne znaczenie. Wadą takiego autorskiego wywodu jest specyfika jego promowania – zanim Twój blog będzie notował setki, czy też tysiące odwiedzin minie kilka, kilkanaście tygodni…

Generalnie możemy wyodrębnić dwie kategorie: blog na własnej domenie i zlokalizowany na platformie do blogowania. Pierwszy przypadek to inwestycja: zakup domeny, hostingu, instalacja wordpessa plus nieco wiedzy technicznej.

Swój start w blogowaniu możesz odpalić na facebook.com wykorzystując do tego właśnie notatki. Plus tego rozwiązania jest taki, że nie inwestujesz pieniędzy, a ponieważ nie każdy chce wyłożyć kilaset złotych na starcie, dlatego proponuję rozpocząć swoją przygodę wykorzystując właśnie Facebooka.

O NOTATKACH NA FACEBOOKU SŁÓW KILKA

Facebook jest kombajnem marketingowym, daje możliwość blogowania, tworzenia wydarzeń, sprzedaży, staje się platformą wideo, a wszystko to w opakowaniu social media po to by zatrzymać jak najdłużej użytkownika w obszarze portalu.

Umiejętne korzystanie z notatek może przynieść Ci ogromne korzyści, np. poprzez uzyskanie czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, ponieważ przeglądarka indeksuje treści notatek, które obecnie mocno ewoluują w kierunku silnej konkurencji do innych platform blogerskich.

TWORZE NOTATKI Z POZIOMU POSTA

Notatkę możesz utworzyć z poziomu posta klikając – napisz notatkę, następnie wrzucasz na górę foto, później tworzysz tytuł, oczywiście nie zapominając, iż ma on znaczenie pozycjonerskie i ma inspirować do przeczytania wpisu. Do notatki możesz wrzucić tekst, zdjęcia, wideo, linki, a przy pomocy prostego edytora sformatować treść. Na koniec pozostaje kliknąć opublikuj…

Nie zapominaj, że Facebook jest portalem społecznościowym, co umożliwia zastosowanie hasztagów i najlepiej by były one rozmieszczone w tekście, a nie stanowiły odrębnej grupy wyrazów. To zdecydowanie poprawia walory estetyczne i pokazuje Twój profesjonalizm.

Jak napisać ciekawą notatkę znajdziesz w poniższym nagraniu, ponieważ zasady są podobne do tych, które obowiązują podczas pisania artykułów na bloga…
tegonieuczawszkole.pl

Tomasz M. Pietrzak. Zawodowo na starcie operator szpadla, następnie nauczyciel, później pracownik biurowy z awansem na stanowisko kierownika, a finalnie włodarz gminy. Ponadto bloger i autor poradników oraz książki wydanej przez Złote Myśli pt. JAK ZOSTAĆ SZEFEM.

Dziś oddaje Tobie kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, podjął dziesiątki prób i przetestował życie oraz marketing. Krótko mówiąc: minimalista, który nauczy Cię jak stworzyć podziemne centrum propagandy…

Dodaj komentarz