Notatki Na Facebooku Zamiast Bloga.

Notatki na Facebooku zamiast bloga – czy warto? Notatki na Facebooku można wykorzystać do promocji własnego biznesu i docierania do nowych klientów, ponieważ przypominają one rozbudowany post na Facebooku…

Ta opcja oferowana przez Facebooka, to jakby połączenie wpisu na blogu z postem. Po utworzeniu notatki wyświetla się ona na naszym fanpage w formie mikrobloga z miniaturą, który można udostępniać, skomentować i polubić – podobnie jak zwykły post.

Dlaczego Warto Prowadzić Bloga

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów zastanówmy się dlaczego warto prowadzić bloga? Blog jest internetową wizytówką – miejscem, gdzie internauta może prowadzić dyskusję, czyli autorskie forum. Rzecz kręci się wokół wpisów o określonej tematyce m. in. opowiadającej o osobistych doświadczeniach blogera.

Jeżeli odnajdziesz czytelników – zdobywasz potencjalnych kupujących oraz osoby z którymi możesz nawiązać relacje biznesowe. Zaletą bloga jest wolność słowa (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), a w kontekście reklamowym ma to kolosalne znaczenie. Wadą takiego autorskiego wywodu jest specyfika jego promowania. Zanim Twój blog będzie notował setki, czy też tysiące odwiedzin minie kilka, kilkanaście tygodni…

Generalnie możemy wyodrębnić dwie kategorie: blog na własnej domenie i zlokalizowany na platformie do blogowania. Pierwszy przypadek to inwestycja: zakup domeny, hostingu, instalacja wordpessa plus nieco wiedzy technicznej.

O Notatkach Na Facebooku Słów Kilka

Swój start w blogowaniu możesz odpalić na facebook.com wykorzystując do tego właśnie notatki na Facebooku. Plus tego rozwiązania jest taki, że nie inwestujesz pieniędzy. Ponieważ nie każdy chce wyłożyć kilkaset złotych na starcie, dlatego proponuję rozpocząć swoją przygodę wykorzystując właśnie Facebooka.

Facebook jest kombajnem marketingowym, daje możliwość blogowania, tworzenia wydarzeń, sprzedaży, staje się platformą wideo. Wszystko to w opakowaniu social media po to by zatrzymać jak najdłużej użytkownika w obszarze portalu.

Umiejętne korzystanie z notatek może przynieść Ci ogromne korzyści, np. poprzez uzyskanie czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Przeglądarka indeksuje treści notatek, które obecnie mocno ewoluują w kierunku silnej konkurencji do innych platform blogerskich.

Tworzenie Notatki Na Facebooku Z Poziomu Posta

Notatkę możesz utworzyć z poziomu posta klikając – napisz notatkę, następnie wrzucasz na górę foto, później tworzysz tytuł, oczywiście nie zapominając, iż ma on znaczenie pozycjonerskie i ma inspirować do przeczytania wpisu. Do notatki możesz wrzucić tekst, zdjęcia, wideo, linki, a przy pomocy prostego edytora sformatować treść. Na koniec pozostaje kliknąć opublikuj…

Nie zapominaj, że Facebook jest portalem społecznościowym, co umożliwia zastosowanie hasztagów i najlepiej by były one rozmieszczone w tekście, a nie stanowiły odrębnej grupy wyrazów. To zdecydowanie poprawia walory estetyczne i pokazuje Twój profesjonalizm.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz