Jak Zdobywać Ruch Na Stronę Z Twittera?

jak zdobywać ruch na stronę z twittera
Twitter to najpopularniejszy serwis mikroblogowy, który jest mało doceniany przez marketerów. Poniżej zaprezentuję Tobie prostą instrukcję wykorzystania tego portalu do zdobywania targetowanego ruchu na stronę internetową…


Polub naszą stronę na Facebooku!


Jak zdobywać ruch na stronę z Twittera? Kluczowe w działaniu na Twitterze jest zrozumienie, iż działa on w trybie bardziej osobistym, co jest przeciwieństwem, np. Facebooka i Instagrama, a drugim argumentem są tutaj hasztagi, które od zawsze utożsamiane były z tym właśnie portalem. I dlatego na hasztagach będzie oparta ta metoda.

KROK 1 | Konto Na Twitterze

Pomimo, że jest to praktycznie techniczny zabieg marketingowy, obowiązkowo musisz skonfigurować naturalnie wyglądający profil. A więc po pierwsze nazwa użytkownika. Masz do wyboru dwie opcje – lepsza to imię i nazwisko lub fraza związana z niszą pod którą będziesz zdobywał ruch. Następny element to zdjęcie profilowe (Twoja twarz lub logo), zdjęcie nagłówka (grafika powiązana z branżą), jednozdaniowy opis profilu i link do strony internetowej.

KROK 2 | Analiza Hasztagów

Hasztag to fraza poprzedzona znakiem #. Może to być jedno słowo lub kilka pisanych łącznie, a dla poprawy czytelności pierwsza litera słowa składowego często pisana jest z dużej litery, co pod względem wyszukiwawczym nie ma żadnego znaczenia.

Do analizy hasztagów wykorzystamy stronę https://ritetag.com. Wpisujesz (na górze, po lewej) interesujący Cię hasztag dopasowany do Twojej oferty i otrzymujesz wynik analizy. Dzięki tej analizie uzyskasz kilka ciekawych danych, które pozwolą Ci wyeliminować mało wartościowe hasztagi. Portal ten do określenia wagi hasztagu wykorzystuje kolor zielony, niebieski i szary.

Zjeżdżasz teraz na dół strony, a tam masz zaprezentowane graficznie powiązane hasztagi. Interesują Cię zielone, ewentualnie niebieskie, natomiast szare nie mają znaczenia, ponieważ nie wygenerują znaczącego ruchu. Sporządzenie listy ponad 10 hasztagów jest w tej metodzie kluczowe! A najlepiej gdyby były to hasztagi powiązane z niszą w kolorze zielonym…

KROK 3 | Przygotowanie Foto Do Wpisów

Do ściągnięcia foto polecam stronę https://pixabay.com, która daje możliwość wykorzystania zdjęć do celów komercyjnych bez konieczności uznania autorstwa. Każda fotka będzie wykorzystana jednorazowo do odrębnego wpisu. Nie zapominaj by sformatować foty do jednego rozmiaru i jednej koncepcji tonalnej barw, by wyglądało to wizualnie ładnie na Twoim profilu.

KROK 4 | Przygotowanie Tweetów

Ponieważ będziesz prowadził zmasowany atak musisz przygotować 12 tweetów, które wrzucisz w odstępach godzinnych w ciągu dnia od 8.00 do 20.00. Mając wybrane hasztagi i stworzone pierwsze tweety możesz później miksować całość, tworząc w ten sposób dziesiątki kombinacji. Jedynym elementem wspólnym dla wszystkich kombinacji będzie adres strony docelowej (na którą skierujesz ruch) w każdym wpisie.

KROK 5 | Wrzucanie Tweetów

To zależy od Ciebie, czy będziesz robił to ręcznie, czy wykorzystasz do tego celu dostępne w internecie strony do planowania wpisów według ustalonego harmonogramu. Musisz mieć jednak świadomość, że cały urok tej techniki polega na dużej aktywności, więc wrzucenie jednego tweeta dziennie nie przyniesie pożądanego efektu.


tegonieuczawszkole.pl

Tomasz M. Pietrzak. Zawodowo na starcie operator szpadla, następnie nauczyciel, później pracownik biurowy z awansem na stanowisko kierownika, a finalnie włodarz gminy. Ponadto bloger i autor poradników oraz książki wydanej przez Złote Myśli pt. JAK ZOSTAĆ SZEFEM.

Dziś oddaje Tobie kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, podjął dziesiątki prób i przetestował życie oraz marketing. Krótko mówiąc: minimalista, który nauczy Cię jak stworzyć podziemne centrum propagandy…Dodaj komentarz