Jak Zacząć Zarabiać W Internecie?

Jak zacząć zarabiać w internecie? By zarabiać w internecie musisz przejść poniższe kroki – to minimum, bez którego nikt nigdy nie osiągnął sukcesu. Owszem, każdy może próbować i popełniać błędy, ale po co tracić czas…

Codziennie odbieram po kilka wiadomości z pytaniem: „Jak zacząć zarabiać w internecie?”. Ten wpis jest szybką odpowiedzią na to pytanie. Wiem, że Twój czas jest cenny, dlatego błyskawicznie zaprezentuję Ci kilka istotnych faktów.

W dzisiejszych czasach jest coś czego wszyscy poszukują – bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, staż pracy i miejsce zamieszkania. Wszyscy poszukujemy skutecznego rozwiązania, które zwiększa zasobność naszego portfela! To jest motyw przewodni numer jeden.

Zarabianie przez internet, to reakcja magnetyczna. Do promowania są hostessy, do sprzedaży są handlowcy, a Twoim zadaniem jest przekazanie tego co najprzyjemniejsze – pozytywnych doświadczeń, czyli marketing w wersji społecznościowej. Czy tego chcesz, czy nie, to z czasem stajesz się AGENCJĄ MARKETINGU SPOŁECZNOŚCIOWEGO.

Jak Zacząć Zarabiać W Internecie – Krok NR1: Wizytówka Online

Media Społecznościowe

Jak znam życie prowadzenie bloga jest dla Ciebie, jak zresztą dla większości osób wyzwaniem, które początkowo trudno ogarnąć – trzeba być systematycznym i wrzucać konkretne treści. To są dwa podstawowe elementy blogowania – cała reszta w tym SEO, to elementy wtórne.

Jeśli ktoś wmawia Ci, że wystarczy Instagram i Facebook, to kłamie! Owszem zdarzają się asy, którym te dwa portale społecznościowe wystarczą, ale są to pojedyncze osoby. Zauważ, że w każdym medium społecznościowym jest miejsce na wklejenie linka do strony. Nawet oni wiedzą, że media społecznościowe to tylko wycinek strategii budowania marki online.

Gdybyś jednak zaczął od social media, to pamiętaj, że… Mając opanowane IG i FB możesz pomyśleć o Pinterest, Twitter, Linkedin i YouTube, ale Instagram i Facebook to podstawa. Nie zaczynaj od trzymania 10 srok za ogon, bo wtedy rozjedziesz się czasowo i nic nie ugrasz…

Wizytówka Online

Pytanie! Czy ktoś kto nie ma strony internetowej jest poważnym partnerem do biznesu? Nie. Dlatego, by oszczędzić Ci nieco czasu i zdrowia moja rada brzmi: zamów na allegro.pl wizytówkę na wordpress. Dostaniesz hosting, domenę i szatę graficzną, a zamiast tracić czas na zorganizowanie swojego kawałka wirtualnego świata lepiej idź na spacer i zrób kilka fajnych fotek.

Wizytówka powinna zawierać Twoje foto, Twoją historię, formularz kontaktowy i bota na messengera. Emaile czyta maksymalnie 40% osób, a wiadomości z messengera 80%. Nie ma sensu wnikać w rozważania – takie są statystyki.

Jak poukładasz sobie wstępnie marketing, to wtedy możesz dorzucić moduł bloga do wizytówki, ale blogowanie na starcie nie jest priorytetem. Priorytetem jest pokazanie, że masz kawałek świata wirtualnego na swojej domenie – najlepiej jak jest to imię i nazwisko z rozszerzeniem pl.

Opowiedz Swoją Historię

Jak stworzyć własną historię? Poznaj najprostszy schemat! Interesowało mnie… Więc zacząłem działać… Popełniłem kilka błędów… I wypracowałem swój skuteczny schemat działania… Postanowiłem pomóc innym osobom w podobnej sytuacji… I tak zaczęła się moja prawdziwa przygoda z… Teraz…

Ten schemat wykorzystują najwięksi potentaci online! Spisz swoją historię na połowie kartki A4, a urośniesz jak na drożdżach. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego jak podawanie linka do strony internetowej (bloga), która świeci pustką.

Jak Zacząć Zarabiać W Internecie – Krok NR2: Instagram, Facebook

Mając wizytówkę online możesz rozpocząć działania w social media tj. Instagram – tutaj masz poradnik jak wybić się na IG >> tegonieuczawszkole.pl/jak-wybic-sie-na-instagramie i Facebook – tutaj masz poradnik jak wybić się na FB >> tegonieuczawszkole.pl/jak-wybic-sie-na-facebooku.

Jak Zacząć Zarabiać W Internecie – Krok NR3: Blog, Lista Mailingowa

Blog

Pytanie: „Czy blog jest mi potrzebny do zarabiania?” Nie! Nie jest Ci potrzebny do zarabiania na chleb, ale jest Ci potrzebny do zarabiania na samochód i dom – do wejścia na wyższy poziom. Można zarabiać bez bloga, ale zarabianie przez internet, to jak już doskonale wiesz – relacje. Masz dobre relacje z publiką – walą do Ciebie drzwiami i oknami…

Większość projektów oferuje materiały marketingowe, ale prawda jest taka, że są one dobre jako baza wyjściowa. Jeśli chcesz osiągnąć ponad przeciętny efekt musisz przygotować „coś więcej”. To „coś więcej”, to Twój artykuł, poradnik pdf, mp3 lub wideo. Twoje świeże spojrzenie może zdziałać cuda! Tu nikt nie wymaga pisania kilkuset stronicowych epopei. W przypadku ebooka jest to od 10 do 20 stron, a mp3, wideo od 5 do 15 minut.

Lista Kontaktów

To łączy się z kolejnym elementem, czyli budowaniem listy kontaktów – listy mailingowej, messengerowej. Podobnie jak w świecie offline, gdzie w użyciu jest podręczny terminarz z bazą dostawców i odbiorców, tak w świecie online konieczne jest budowanie bazy potencjalnych partnerów biznesowych (kupujących, poleconych itd.).

Nie ma nic prostszego na start, by pozyskać kontakt (potencjalny kontakt biznesowy) niż poradnik (artykuł, pdf, mp3, wideo) w zamian za zapisanie się na listę. Instagram, Facebook, Pinterest, Twitter, Linkedin i YouTube – to wszystko są mechanizmy, które rozprzestrzeniają Twoje przesłanie zawierające link do Twojej strony docelowej (wizytówki, bloga, oferty).

 

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz