Materiały Na Licencji PLR. Jak Wykorzystać?

Produkty z licencją Private Label Rights umożliwiają pełną edycję i pozwalają na sprzedaż pod własnym nazwiskiem jako autora. PLR zwykle zawierają edytowalne pliki, dzięki czemu można łatwo zmienić nazwę i dostosować je do swojej marki…

Jak wykorzystać materiały na licencji PLR w marketingu? Często początkujący marketerzy zastanawiają się skąd czerpać pomysły i wiedzę, dlatego poniżej znajdziesz 15 rozwiązań na praktyczne wykorzystanie materiałów PLR (głównie ebooków) w ramach prowadzonych działań marketingowych w internecie.

Sprzedaż Produktów Cyfrowych (Po Nieznacznej Edycji)

Możesz sprzedawać produkty cyfrowe w praktycznie niezmienionej formie. Pobierasz lub kupujesz materiał źródłowy na stronach tj. idplr.com, theplrstore.com, master-resale-rights.com, plrebookclub.com, a następnie edytujesz dokonując drobnych poprawek (formatowanie, autorstwo, tłumaczenie jeśli ma być to polski rynek) i przesyłasz produkt na swój serwer. Tworzysz mini stronę i podpinasz system płatności…

Bezpłatny Kurs W Ramach Listy Mailingowej

Użyj produktów PLR, aby stworzyć własny kurs, który dostarczasz swoim odbiorcom za pośrednictwem np. autorespondera lub messengera. Może to być kilka materiałów z tej samej kategorii tworzących spójną całość lub jeden podzielony na kilka odrębnych wiadomości.

Tworzenie Bonusów

Możesz używać produktów PLR jako bonusu do własnego produktu lub promowanych produktów partnerskich. Pomaga to zwiększyć wartość oferty i może być świetnym sposobem na zwiększenie sprzedaży w kampaniach marketingowych.

PLR Jako Baza Wyjściowa Pod Własny Produkt

Korzystając z tego typu materiałów masz prawo zmienić nazwę i przekształcić go w swój własny produkt. Przy okazji dodajesz swoją wiedzę i doświadczenie przez co tworzysz dużo większą wartość. Wystarczy stworzyć sklep i masz pełnowartościową ofertę.

Oferta Pakietu Produktów Cyfrowych

Wyszukujesz kilka produktów z prawami do odsprzedaży i tworzysz własny pakiet, a następnie sprzedajesz za wyższą cenę. Oczywiście część produktów w pakiecie to bonusy, by oferta była atrakcyjniejsza.

Abonamentowa Strona Członkowska

Możesz stworzyć abonamentową stronę członkowską, w której dostarczasz innym marketerom produkty i wiedzę – stajesz się dostawcą cyfrowych rozwiązań. Tego typu działalność oparta jest na selektywnym poszukiwaniu odpowiednich treści w określonej niszy.

Przekształcenie Produktów Cyfrowych W Fizyczne

Przykładem może być tutaj przygotowanie filmów na płycie DVD i sprzedaż ich we własnym sklepie lub na portalach aukcyjnych.

Sprzedaż Na Amazon Kindle

Sprzedawaj książki elektroniczne jako produkty informacyjne na Amazon Kindle. Oczywiście w tym przypadku musisz popracować nieco więcej i mam tu na myśli nie tylko formatowanie, ale poprawienie treści, tak byś nie najadł się obciachu, ponieważ najczęściej są to produkty z niższej lub średniej półki.

Własny Program Partnerski

Stwórz własny program partnerski! Potrzebujesz do tego wordpressa, wtyczki i najlepiej kilku produktów w danej kategorii tematycznej lub sprzedawaj swoje produkty na JVZOO.COM, która umożliwia sprzedaż w ramach programu partnerskiego.

Korzystanie Z Materiałów PLR Jako Generatora Pomysłów

Korzystaj z produktów PLR jako pomysłów na nowe treści na bloga lub własne produkty. Są one wtedy traktowane jako mapa myśli pod stworzenie zupełnie nowej oferty – nowego produktu cyfrowego.

Fiverr.com

Wyszukując materiały PLR poddajesz je delikatnej modyfikacji, a następnie możesz sprzedawać je na FIVERR.COM po 5 USD.

Sprzedaż Produktów Cyfrowych W Ramach Prowadzonego Bloga

Stwórz blog pod określoną kategorię tematyczną i oprócz korzystania z sieci afiliacyjnych sprzedawaj produkty cyfrowe swoim czytelnikom wykorzystując wtyczkę umożliwiającą dostęp do treści za opłatą.

Użyj PLR Do Budowania Listy Subskrybentów

Znajdź dobrej jakości poradniki i używaj ich jako bonusu za zapisanie się na listę mailingową lub messengerową, a następnie oferuj subskrybentom płatne produkty.

Artykuły PLR Jako Treści SEO

Używaj artykułów PLR na blogach stanowiących zaplecze pozycjonerskie dla Twojej strony internetowej. Możesz również sprzedawać pakiety precli (np. 10 artykułów po 500 słów). Biznes jest porosty i polega na nieznacznej zmianie treści, tak by tekst był unikalny dla Google.

Twórz Nagrania Audio

Znajdź odpowiedni produkt PLR, a następnie wykorzystaj go do nagrania własnego audio, które może stanowić bezpłatny podcast lub audiobook do sprzedaży.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz