Jak Wykorzystać Alerty Google?

jak wykorzystać alerty google
Jak wykorzystać alerty google? Korzystając z prostego formularza umieszczonego na stronie google.pl/alerts wpisujesz interesujące Cię hasło (słowo kluczowe), tak samo jak podczas korzystania z znanej Ci wyszukiwarki Google…


Polub naszą stronę na Facebooku!


W ten oto prosty sposób zatrudniasz za darmo pracownika, który monitoruje dla Ciebie internet 24/7. Alerty Google są bezpłatną usługą, która pozwoli Tobie być na bieżąco z informacjami na wybrany temat, tzn. dzięki wykorzystaniu tej usługi możesz otrzymywać komunikaty mailowe, że na jakiejś stronie pojawiło się interesujące Cię słowo kluczowe.

Oznacza to, że nie musisz codziennie przebijać się przez setki stron w poszukiwaniu nowości. Jeżeli jesteś zainteresowany tym, gdzie pojawi się nowa informacja, np. o suplementach diety – wystarczy skonfigurować taki alert.

Alerty Google wykorzystują modyfikatory wyszukiwań, takie same jak wyszukiwarka Google. A więc cudzysłów daje dokładne wyszukiwanie wskazanego wyrażenia, np. „schorzenie”, a wtedy Google będzie wyszukiwało dla Ciebie haseł zgodnych z tym zawartym między cudzysłowami.

Drugi przykład, to site: – modyfikator sprawdzający zawartość wewnątrz danej domeny. Przykład: suplement site:gazeta.pl – alerty będą przychodziły na Twój email w momencie, gdy na stronie gazeta.pl pojawi się nowa treść z frazą suplement…

Podam jeszcze jeden przykład – „schorzenie forum”, a wtedy zostaną odszukane wszelkie treści, które zawierają podaną frazę oraz miejsce dyskusji jakim są fora internetowe. Czym dokładniejsze zapytanie, tym większe szanse odnalezienia właściwej treści.

Jest nowy artykuł, a strona została zaindeksowana przez Google – super, więc śmigasz tam komentarz ze swoim linkiem, ponieważ masz precyzyjną wiedzę bezpośrednio z centrum dowodzenia Google.


tegonieuczawszkole.pl

Tomasz M. Pietrzak. Zawodowo na starcie operator szpadla, następnie nauczyciel, później pracownik biurowy z awansem na stanowisko kierownika, a finalnie włodarz gminy. Ponadto bloger i autor poradników oraz książki wydanej przez Złote Myśli pt. JAK ZOSTAĆ SZEFEM.

Dziś oddaje Tobie kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, podjął dziesiątki prób i przetestował życie oraz marketing. Krótko mówiąc: minimalista, który nauczy Cię jak stworzyć podziemne centrum propagandy…Dodaj komentarz