Jak Wygrać Wyścig Z Czasem?

jak wygrać wyścig z czasem
Jak wygrać wyścig z czasem? Czas jest stały dla wszystkich, nie daje się go cofnąć i nie można go kupić. Największym problemem jest jego marnowanie pod wpływem czynników wewnętrznych, takich jak nasze cechy osobowościowe…


Chcesz wiedzieć więcej? Polub naszą stronę!


Druga grupa to uwarunkowania zewnętrzne, czyli niezależne od nas. Złe gospodarowanie czasem w większości sytuacji jest jednak związane z indywidualnymi cechami człowieka, które sprawiają, że nie potrafimy działać skutecznie, bezbłędnie i szybko, a w konsekwencji nie osiągamy założonych celów, niezależnie od włożonego wysiłku i przeznaczonego na to czasu.

Do rzeczy sprzyjających trwonieniu czasu zaliczamy: brak wiedzy, brak doświadczenia, brak motywacji, brak asertywności, niezdyscyplinowanie, niepunktualność, brak porządku, niesystematyczność, niedbalstwo, słabą komunikatywność, gadatliwość i brak ambicji.

Większość to cechy ściśle związane z osobowością człowieka, a więc bardzo odporne na zmiany. Wśród czynników zewnętrznych uwzględniamy: drogę do pracy, różnego typu spotkania, kolejki w sklepach i w urzędach, telefony, niespodziewane wizyty, przeszkody w pracy płynące z otoczenia, czytanie prasy, oglądanie telewizji, awarie urządzeń, niepunktualność interesantów, korki uliczne itd.

RANNY PTASZEK

Udowadnianie wszystkim tego ma sens jeżeli przekłada się to na odpowiedni wynik. Szkoda dwóch pierwszych godzin Twojego największego potencjału i możliwości intelektualnych, np. na plotkowanie.

Około południa zawsze zaczyna się tłok, gwar i trudniej jest twórczo rozpracować temat. W bierności może mijać Ci dzień za dniem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem, a sukcesu zawodowego jak nie było na horyzoncie, tak nie ma…

Nie zapominając o tym, że właściwie każdy z nas musi odnaleźć w ciągu dnia chwilę na załatwienie swoich osobistych spraw oraz spożycie posiłku najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie pewnej szacunkowej ramy czasowej, która pozwala na wykonanie tych czynności.

Dobrą praktyką jest wspólne spożywanie posiłku, ponieważ można wtedy pożartować i zregenerować swój potencjał, odrywając się od bieżących zajęć, za które możemy wyżywić rodzinę, spłacić kredyt i realizować się według własnego pomysłu.

Te same słowa wypowiedziane przez naszego szefa i wypowiedziane przez nas samych często mają różne znaczenie. Szef: Zrealizowanie tego zadania w krótkim czasie jest dla nas kluczowe (więcej zarobimy, kupimy nowe auta, będziemy się z was śmiali – czarnuchy od brudnej roboty). Ty: Zrealizowanie tego zadania w krótkim czasie jest dla nas kluczowe (pierdol się buraku).

Stan wyższej konieczności przenosi Cię na szybszy pas autostrady Twojego życia, a przez to zdobędziesz doświadczenie i kompetencje. Oczywiście nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu, by zrobić wszystko, ale zawsze jest go dość dużo, by zrobić najważniejsze rzeczy, dlatego najpierw podejmij zadania pierwszoplanowe.

Jeżeli trzeba zostać w pracy kilkanaście minut dłużej, niech to nie będzie dla Ciebie przeszkodą, a kończąc wcześniej i nie mając już pomysłu na zrobienie czegoś wartościowego, pakuj się i spływaj do domu. Załatw sprawy życia prywatnego i odpocznij. Jeżeli o 15.00 Twoja wena twórcza jest już wyczerpana, to przygotuj istotne materiały na następny dzień, szkoda rano marnować na to czas.

FAŁSZYWE TEORIE ZARZĄDZANIA CZASEM

Panując nad czasem, panujesz nad życiem… Czas to pieniądz… Czy ktoś nie słyszał tych teorii? Do czego zmierzam? Otóż do częściowej nieadekwatności treningów zarządzania czasem do rzeczywistych sytuacji i umiejętności podchodzenia do tych treningów z rezerwą.

Podążając ustaloną ścieżką, możesz momentami (lub nawet zawsze) mieć problem z ciągłym brakiem czasu. Zaczynasz czytać, czy nawet szkolić się w dziedzinie zarządzania czasem i dochodzisz do pewnego paradoksu: „Czy wszystko już zaplanowałem na czas? Czy mój rozkład jest właściwie skonstruowany?”. Czy zaczynasz dostrzegać, że wszystkie tematy, które musisz zrealizować danego dnia, są wpisane na listę: ważne i pilne?

Tak. Zaczynasz to analizować, poprawiać, zmieniać i zero efektu – jak nie miałeś więcej czasu, tak nadal go nie masz… Jakichkolwiek reguł związanych z pojęciem czasu nie możesz traktować jak wyroczni! Najczęściej najbardziej zorganizowani ludzie nigdy na nic nie mają czasu, pomimo iż skrupulatnie nim zarządzają, planując wręcz każdą sekundę.

Czas nie jest towarem, który można kupić! Nieważne, na którym szczeblu drabiny jesteś – masz go tyle samo co inni, a jego planowanie jest tylko i wyłącznie elementem wspomagającym. Rozmawiasz o czasie, planujesz go, zarządzasz nim i nagle olśnienie – trwonisz go na rozmyślanie o czasie…

My nie zapanujemy nad czasem – to czas włada nami, on trwa, a my przemijamy. Starzejemy się z każdą chwilą! Jeżeli czekasz na coś, stresujesz się i jesteś niecierpliwy – to czas wydaje się dłużyć i trwa w nieskończoność, a radość, szczęście i ekstaza powodują, że czas jest jak ulotna chwila…

CZASOPOŻERACZE I DESTRUKTORY

Wiele osób uważa, że wystarczy Ci to, co masz i serwuje rzeczywistość nie z Twojej bajki. Taką, która została stworzona przez media po to, byś przejął negatywny ładunek emocjonalny i by zmniejszył się Twój entuzjazm, który działa jak magnes na szczęście.

Jeżeli nawet nie wierzysz w spiskową teorię dziejów, to zaoszczędzisz własny potencjał, podchodząc z rezerwą do medialnych nowinek? Przychodzisz do pracy i siadasz przed komputerem wkraczając w świat internetowych serwisów lub czytasz gazetę. Zostajesz poddany przekazowi zawierającemu wszystkie najgorsze z możliwych informacji: morderstwa, gwałty, wymuszenia, katastrofy, jednym słowem – same patologiczne obrazy.

Twój umysł wizualizuje je i zaczyna analizować, a w najgorszym przypadku, materializować – stajesz się maszyną zła wykreowaną na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa. Przykład? Żaden problem! Podam fragmenty tytułów artykułów pochodzących z najbardziej popularnych serwisów informacyjnych… Katastrofa… Brak kompromisu… Szukają… Zdjęcia… Konflikt… Tragedia… Afera…

Nie znalazłem ani jednego słowa nacechowanego pozytywnie. Dlatego tak ważne jest, byś umiał selekcjonować docierające do Ciebie wiadomości i stworzył filtr separujący Cię od informacyjnego bełkotu.
Klikając Przycisk Messengera,
Otrzymasz Codziennie Jedną Metodę
Zdobywania Poleconych.tegonieuczawszkole.pl

Tomasz M. Pietrzak? Zawodowo na starcie operator szpadla, następnie nauczyciel, później pracownik biurowy z awansem na stanowisko kierownika, a finalnie włodarz gminy. Ponadto bloger i autor poradników oraz książki wydanej przez Złote Myśli pt. „JAK ZOSTAĆ SZEFEM”.

Dziś oddaje Tobie kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, podjął dziesiątki prób i przetestował życie oraz marketing. Krótko mówiąc: minimalista, który nauczy Cię jak stworzyć podziemne centrum propagandy…


#czas #zarządzanieczasem #jakwygraćwyścigzczasem