• Home
  • Blog
  • Jak Wygrać Wybory Samorządowe?

Jak Wygrać Wybory Samorządowe?

jak wygrać wybory samorządowe
Jak wygrać wybory samorządowe? 21.10.2018 r. odbędzie się pierwsza tura, natomiast 4.11.2018 r. druga. Poznaj cztery najistotniejsze elementy, dzięki którym wygrasz wybory samorządowe zostawiając konkurencję daleko z tyłu…


Chcesz wiedzieć więcej? Polub naszą stronę!


Wygranie wyborów samorządowych jest banalnie proste, prostsze niż wszystkich wcześniejszych wyborów – wystarczy, że spełnisz poniższe warunki. Przejdźmy więc do szczegółów, dzięki którym zdobędziesz najprostszą instrukcję.

WIZERUNEK

Polityk jest jak margaryna! Tak, jest produktem, który trzeba odpowiednio opakować, a następnie skutecznie sprzedać. Tegoroczne wybory chyba jako pierwsze będą rozegrane w dużej mierze w social media i mam tu szczególnie na myśli facebooka, dlatego musisz zaprezentować się w różnych okolicznościach, ale o tym za chwilę…

Publiczność uwielbia włazić z buciorami w czyjeś życie i coraz rzadziej ma dla niej znaczenie wartość merytoryczna. Świat żyje tu i teraz, a większość społeczeństwa to zwykli roszczeniowcy, którzy mają w dupie dłuższą perspektywę. Skoro takie jest społeczeństwo, Ty musisz wpisać się dokładnie w ten nurt.

Pamiętaj, że ludzie wolą nieszczerą obietnicę niż odmowę, ponieważ szybko zapominają szczegóły w natłoku informacji jakie serwują media. Od Twoich obietnic wyborczych po wygranych wyborach dużo istotniejsze będą więc Twoje wpadki lub sukcesy.

Nie zapomnij o jednym fakcie, że zwycięstwo trwa tylko kilka minut, to są te chwile kiedy dowiadujesz się, że wygrałeś. Później jest już tylko rozczarowanie i słuchanie ludzkich problemów. Ale skoro wybrałeś tę ścieżkę kariery, to wierzę, że masz tego świadomość?…

Jednym z najprostszych trików wyborczych jakie możesz wykorzystać, to jeśli posiadasz dwa imiona jest ich używanie w kampanii wyborczej. Jak pokazują badania Jan Adam Kowalski ma większe szanse na wygranie wyborów niż Jan Kowalski.

SLOGAN

Jeśli będzie to Twoja pierwsza kadencja w samorządzie, to nie ma prostszego i skuteczniejszego hasła wyborczego jak: CZAS NA ZMIANY. Jeśli będzie to Twoja kolejna kadencja: DOŚWIADCZENIE POPARTE PRAKTYKĄ.

W przeciwieństwie do wcześniejszych, tę kampanię cechuje skłonność do daleko idących zmian. Nie trzeba być super ekspertem od socjologii, by zauważyć, że żyjemy szybciej i w większym pośpiechu, a to za sprawą większej liczby rozpraszaczy. To z kolei powoduje, że nie analizujemy tak szczegółowo jak kiedyś i działamy bardziej impulsywnie.

BRYLOWANIE

Pokaż się z osobistościami i mam tu na myśli celebrytów, a nie polityków. Ile warta jest fotka ze znanym blogerem, influencerem, czy jutuberem? Bezcenne!

Najlepszym i najtańszym medium tegorocznych wyborów jest oczywiście facebook. Nie ma więc nic prostszego jak założenie fan page jako osoba publiczna i nazwanie go swoim pierwszym i drugim imieniem oraz nazwiskiem, np. Jan A. Kowalski.

Następne dwa istotne elementy fan page to zdjęcie profilowe (Twoja uśmiechnięta buzia na białym tle) i zdjęcie w tle (ładne ujęcie charakterystycznego fragmentu miejscowości w której kandydujesz). Nie zapominaj oczywiście o systematyczności, czyli obowiązkowo minimum jedna fotka lub wideo codziennie.

Generalnie interesują Cię dwa środki przekazu: zdjęcie (format 1:1) i wideo (format 16:9). Zdjęcia wykorzystujesz do zaprezentowania życia osobistego, a wideo do przekazu politycznego. Często kandydaci zastanawiają się o czym pisać, czy gadać w kontekście merytoryki wyborczej. Jest jedna prosta odpowiedź: budżet, w którym znajdziesz drogi, mieszkania komunalne, wynagrodzenia pracowników, oświata, ochrona zdrowia, pomoc społeczna, porządek i zobowiązania.

Zdjęcia w parku podczas spaceru, zdjęcia gdy jesz rodzinne śniadanie, zdjęcia gdy jeździsz rowerem – to foty z życia osobistego, które uwielbia publika. Zawsze z uśmiechem, na luzie i bez formalnego mundurku.

Jeśli chodzi o wideo, to jak już zauważyłeś budżet zidentyfikował osiem obszarów, które warto skomentować. I nie musi to być kontekst negatywny, czy pozytywny w odniesieniu do poprzednika i kontrkandydatów. Wystarczy, że jest to Twoje spojrzenie, a jeden film powinien omawiać jedno zagadnienie.

Z pewnością w ramach kampanii online spotkasz się z hejtem. Moja rada brzmi… Ty jesteś gospodarzem swojego fan page, więc blokuj wszelkich typów, którzy próbują wciskać u Ciebie swoje pięć groszy obrażając wszystkich przy okazji.

Nie polemizuj z totalnymi hejterami, ponieważ szkoda na to czasu i Twojego zdrowia – nie słuchaj ludzi, którzy będą Ci podpowiadać, że hejt jest elementem debaty publicznej. I nie wdawaj się w dyskusje na żałosnych lokalnych forach, które mają za zadanie opierd… wszystkim dupę.

By zbudować społeczność wokół Twojej osoby jako kandydata (na fan page) przygotuj grafikę: po lewej stronie Twoja fota, po prawej siedem krótkich punków, a w swoim panelu uruchom reklamę o zasięgu lokalnym.

PIENIĄDZE

Musisz mieć świadomość, że za pieniądze nie kupisz sobie stołka i nie pomoże Ci też rodzinna fortuna – Rockefeller przegrał z Kennedy’m, który był potomkiem emigranta.

W świecie wszechpanującego facebooka, youtube i instagrama przeprowadzenie kampanii wyborczej, a już szczególnie kampanii samorządowej stało się bardzo tanie i banalnie proste. Już nie żyjemy w czasach gdzie drukuje się tysiące plakatów, które zaśmiecają ulice i dziesiątki banerów zwisających na płotach.

Do wygrania wyborów samorządowych wystarczy Twój telefon komórkowy, statyw, mikrofon krawatowy i fan page na facebooku. Z materiałów propagandowych polecam przygotowanie ewentualnie kilkustronicowej gazetki dla starszego pokolenia (ale nie jest to konieczne)…
Klikając Przycisk Messengera,
Otrzymasz Codziennie Jedną Metodę
Zdobywania Poleconych.Tomasz M. Pietrzak? Zawodowo na starcie operator szpadla, następnie nauczyciel, później pracownik biurowy z awansem na stanowisko kierownika, a finalnie włodarz gminy. Ponadto bloger i autor poradników oraz książki wydanej przez Złote Myśli pt. „JAK ZOSTAĆ SZEFEM”.

Dziś oddaje Tobie kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, podjął dziesiątki prób i przetestował życie oraz marketing. Krótko mówiąc: minimalista, który nauczy Cię jak stworzyć podziemne centrum propagandy…


#samorząd2018 #wyborysamorządowe #jakwygraćwyborysamorządowe