Jak Sprzedawać Na FB W Komentarzach?

Jak sprzedawać na FB w komentarzach? Można by rzec, iż nie ma głupszego pomysłu jak promowanie linków do sprzedawanych produktów i usług w komentarzach, dlatego wykorzystaj błyskawicznie potencjał tej metody…

Poniżej przedstawię Ci Prosty schemat sprzedaży z wykorzystaniem komentarzy na Facebooku oraz Facebookowych komentarzy na dużych portalach. Przez sprzedaż mam na myśli produkty fizyczne, cyfrowe, ale również promocję wszelkiego typu MLM i programów partnerskich…

Przygotowanie Fanpage

Na początek przygotowujesz swój komentatorski fanpage (chyba, że lecisz z komentarzami z profilu, ponieważ na FB możesz komentować jako profil lub jako fanpage). Pamiętaj, że wypada, by fanpage zawierał kilka wpisów (minimum trzy). Oczywiście z kwadratowymi grafikami i przypiętym na górze postem z linkiem docelowym.

Twój fanpage musi budzić w odwiedzających poczucie naturalności, czyli mieć zdjęcie w tle, zdjęcie profilowe i slogan jako nazwę. Slogan, to hasło reklamowe dopasowane do określonej branży. Jeżeli sprzedajesz na rynkach anglojęzycznych, to polecam Ci generator sloganów gospaces.com/tools/slogan-maker.

Skracanie Linków

Następnie skracasz link. Opcje są dwie! Najlepsza – kupujesz domenę i jakiś tani hosting, instalujesz wordpress i wtyczkę do skracania linków PRETTY LINKS. Lub… Korzystasz z serwisów typu: bitly.com.

Komentowanie Na Facebooku

A teraz śmigamy na chwilę na rynek anglojęzyczny! Gdy na fanpage typu CREATIVE IDEAS (mają miliony fanów i miliony wizyt) zostanie dodany film – wtedy szukasz pokrewnego produktu lub usługi w cenie $10 – $100 na amazon.com lub clickbank.com i wrzucasz komentarz ze swoim linkiem partnerskim. W PL komentujesz na dużych fanpage branżowych z linkami, które znajdziesz w sieciach afiliacyjnych, np. salesmedia.pl i webepartners.pl.

By podkręcić wyżej swój komentarz nabij do niego lajków, np. przez socialmachine.pl. Dzięki lajkom napędzisz koniunkturę dla swojego komentarza, a to spowoduje, że będzie on naturalnie lajkowany. Drugi sposób na zwiększenie atrakcyjności Twojego komentarza, to załączenie do niego fotki (produktu, grafiki dotyczącej usługi) oraz lenny face z generatorów typu textsmili.es i textfac.es jak również symboli pl.piliapp.com/facebook-symbols.

Komentowanie Na Portalach Z Facebookowym Systemem Komentarzy

Jeśli masz jeszcze ochotę, poszaleć jako komentator i rozszerzyć tę metodę – oto kilka dużych portali, które mają komentarze Facebookowe. Z pewnością ściągniesz z nich nieco ruchu na swój fanpage. Przykładowe portale: aszdziennik.pl, comparic.pl, innpoland.pl, londynek.net, natemat.pl, shareinfo.pl, sputniknews.com, odkrywamyzakryte.com.

Jak widzisz nie ma znaczenia, czy robisz to w PL, czy w innym zakątku świata! Potrzebujesz trzech rzeczy: tematyczny fanpage pod określoną grupę produktów, linki partnerskie i nieco pomysłu na napisanie ciekawego komentarza. Grunt, by nie wyglądał on jak slogan typu: kup pan cegłę…

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz