Search

ELEVATOR PITCH

Urodziłem się w 1976 roku i wychowałem na wsi, w centrum Polski. Jakby nie było poznałem tam smak pracy oraz zgłębiłem tajniki bycia niegrzecznym dzieckiem, momentami do tego stopnia, by podjąć próbę podpalenia domu rodziców. Jeżeli chodzi o mniejszy kaliber, było to m.in. wstawienie sokowirówki do wody i włączenie jej do prądu, czy przesypywanie odkurzaczem żwiru w piaskownicy…

Kiedy wyczerpałem już pulę zaskakujących pomysłów kilkuletniego dziecka, małymi krokami nadszedł czas szkolnego etapu mojego życia. Te plany oczywiście biegły w kierunku rolnictwa – najpierw technikum ogrodnicze, a później studia o specjalności agroturystyka.

Jedyne, co pozostało mi po 18 latach szkolnych perturbacji, to dyplomy ukończenia kolejnych szkół i prastara mądrość, której sentencja brzmi: „Chcesz być szczęśliwy jeden dzień – upij się, chcesz być szczęśliwy rok – ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy całe życie – zostań ogrodnikiem…”.

Ponieważ studiowałem zaocznie, więc błyskawicznie rozpocząłem zawodowe podboje. Na starcie pojawił się plac budowy, ale ambicja nie pozwoliła mi zbyt długo zabawić na tej posadzie, więc przez prawie 5 lat zajmowałem się pedagogiką – byłem nauczycielem. Zgadnij czego? Oczywiście ogrodnictwa, następnie zmieniłem pracę na typowo biurową i w ciągu 5 lat awansowałem na stanowisko kierownika biura.

Czy ukończenie studiów gwarantuje osiągnięcie sukcesu? Absolutnie nie, choć jest to wymóg w pewnych okolicznościach zawodowych, ale nie tak częsty, by był jedynym tego wyznacznikiem. Wiem, że dość odważne będzie napisanie, iż w większości przypadków można lepiej zainwestować czas, pieniądze, a co najważniejsze o 5 lat wcześniej wystartować.

Dziś oddaję w twoje ręce kompendium wiedzy człowieka, który przeszedł wszelkie szczeble zawodowe, a przed którym jest jeszcze więcej możliwości niż dotychczas. Oczywiście były momenty wiązania końca z końcem i wydawałoby się bezsensownych prób wyruszania w nową drogę, dającą realizować marzenia.

Pamiętaj! Nie kończ edukacji na poziomie szkolnym i zdobywaj systematycznie wiedzę, której potrzebujesz do budowania odpowiednich zasobów, dostosowanych do Twojej osobowości oraz celów jakie pragniesz osiągnąć…